Dünyanın En İlginç Yasakları

Dünyanın farklı ülkelerinde, hatta farklı şehirlerinde çok değişik yasaklar duyabilirsiniz. Hatta bu yasakların, bir örf ya da adet değil, bir kanun olduğunu da duyabilirsiniz.

  1. Demiryolunda Öpüşme Yasağı

Evet bu size biraz garip gelebilir ancak Fransa’da demir yolunda öpüşmek yasaktır. Bu öpüşürken tren çarpabileceği için de olabilir başka bir nedenden de olabilir.

  1. Yağmur Yağarken Çimlerin Sulanamaması

En ilginç yasaklardan biri olan bu yasak, Kanadadır. Biraz mantıksız gelebilir ama yasak koyulduğuna göre demek ki yağmur yağarken çimleri sulayan birileri olmuş.

  1. İnek Sahiplerinin Sarhoş Olamaması

Bu ilginç yasak da İskoçya’da uygulanmaktadır. İnek sahibiyseniz sarhoş olmamanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza yiyebilirsiniz.

  1. Küvette Portakal Yeme Yasağı

Amerika’nın California eyaletinde, küvette iken portakal yiyemezsiniz. Ancak evde tek iseniz ve sizi gözetleyen birileri yok ise bu yasağı gönül rahatlığı ile çiğneyebilirsiniz.

  1. Ebeveynlerin Çocuklarına Aptal Diyememesi

Bu mantıklı yasak ise yine Amerika’nın New York eyaletinde uygulanmaktadır. Bir baba çocuğuna aptal diye hakaret edemez. Aslında bütün onur kırıcı hakaretlerin yasaklanması, çocuklar için daha faydalı olacaktır.

  1. Kadınların Halka Açık Yerde Üstsüz Gezememesi

Evet bu değişik yasak da İngiltere’nin Liverpool şehrinde uygulanmaktadır. Kadınlar halka açık yerlerde üstsüz dolaşamaz. Bu uygulama, ahlaki açıdan size normal gelebilir ancak bu yasağın bir istisnası var. O da tropikal balık satıcılarının, bu yasaktan muaf olması. Bayan tropikal balık satıcıları halka açık yerlerde üstsüz dolaşabilir.

  1. Metroda Sakız Çiğneme Yasağı

Singapur metrolarında, sakız çiğnemek yasaktır. Eğer çiğnerseniz bu size pahalıya patlayabilir. Ancak bu yasağında, bir istisnası var. Eğer sakız size doktor tarafından reçete edilmişse gönül rahatlığı ile çiğneyebilirsiniz.

  1. Etek Giyen Erkeklerin Tutuklanması

Eğer erkekseniz ve İtalya’da iseniz etek giyemezsiniz. Giyerseniz tutuklanabilirsiniz.

Author: Luffy

Şiddetle Tavsiye Kurucularından :) Film ve Teknoloji kolik araştırmayı anlatmayı öğretmeyi seven. Doğru bilgi gerçek bilginin peşinde olan yazmaktan çizmekten izlemekten yapmaktan bıkmayan sıradan bir insan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir