Black Mirror Dizi Tavsiyesi

blackmirror

İzlerken Düşündüren Dizi

”İzlerken düşündüren film,dizi…” tabirini ihtiva eden, tavsiye içerikli cümlelere çok defa maruz kaldık. İngiliz yapımı olan Black Mirror ise söz konusu klişelerin ötesinde bir yapım olarak karşımızda. Charlie Brooker’ın ürünü olan dizi üç sezondan oluşur. Toplam yedi bölümden oluşan serinin her bir chapterı birbirinden tamamen farklı konuları ele alsa da; dikkatle müşahede edildiği vakit her bölümün birbiriyle irtibatlı anlam zinciri meydana getirdiğini görebilirsiniz.

Black Mirror Konusu Nedir?

İçerik olarak bir şeyler söylemek gerekirse; beşeriyetin maruz kaldığı kapitalist sisteme ve toplumun absürt yanlarına derin bir eleştiri yönelten dizi, izleyenleri düşünmenin de ötesinde bir zihni bunalıma sevk ediyor. Rahatlıkla dile getirebilirim ki; teknoloji çılgınlığının vahşette ulaşabileceği sınırları hiç bir kitap bana bu denli anlatamamıştı. Doğaya tahakküm kurma idealiyle inkişaf eden teknolojinin , tabiatın merkezinde yer alan insanı esir edişinin güzel bir okumasını Black Mirror izleyerek yapabilirsiniz.

Neden Tavsiye Ediyorum?

İzlerken zihni istihalelere maruz kaldığım Black Mirror’ın dizi sektöründe pek meşhur ve maruf olmaması üzerinde düşünmem gerekti. Vardığım sonuç itibariyle; sorgulamanın adli faaliyet olarak tanımlandığı bir asırda bu nevi yapıtların rağbet görmemesini anlayışla karşılamak gerektiğine kanaat getirdim. Velhasılıkelam, kurmuş olduğum mübalağalı cümlelerin siz meraklıları Black Mirror izlemeye yönlendireceğini umarak noktayı koyuyorum. İyi seyirler.

4 Thoughts to “Black Mirror Dizi Tavsiyesi”

  1. Bir diziyi bu kadar güzel bir üslup ile anlatabilecek varmıdır 🙂 sanırım nasıl izlemelimiyim sorusuna karşılık, okuduktan sonra izlenecekler listesine aldığım dizi. Teşekkürler @Münkeşif

  2. kiralık aşk gibi saçma dizileri izleyenler, hiç bu diziye başlamasın aman aman..
    Black Mirror senaryo yapısıyla bile diğer dizilerden çok farklı bir çizgiye sahip bir dizi.

  3. Dizi müziğine 7.5 vermişsiniz. o puanı pek hak ettiği söylnmez.
    tavsiye edilecek ve izlencek diziler arasındadır buda. Çok kısa sürüyor tadında bırakmışlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.