Aklınızda Fırtınalar Yaratacak Film: Annemin Yarası

anneminyarasi

Son günlerin en çok konuşulan, tartışılan ve sayılı olumsuz yorum alan film Annemin Yarası’nı şiddetle tavsiye ediyorum. Son günlerde yapılabilecek en iyi aktivite olmalıdır Annemin Yarası’na gitmek. Bir film değil, hayat çünkü. Dünümüz, bugünümüz ve yarınımız. Keşke mümkün olsa da her insana izlettirilse. O vakit herkesin kafasında bir fırtına oluşacak. Dünya’yı iyi tarafından estirecek bir fırtına. Anlayanlara.

Filmin Konusu

Filmin tek bir konusu, tek bir içeriği yok. Komedi de var, romantik anlar da var, aile var, dram var ama asla acıtasyon yok, bıçak gibi saplar geçer. Hayat var, yaşam var, savaş var, hayatta kalma, hayattan gitme, hayata tutunma çabası, ırkçılık, tecavüz… vs. Düşündükçe daha çok şey bulabilirim, dedim ya işte, ”hayat” var kısaca. Son sahneden sonra ilk 15 dakika kendine gelebilene aşk olsun. İçinizde en ufak bir duygu kırıntısı varsa onu harekete geçirecek bir film.

Filmin sonunda yazan söz gibi, ”Mutlu bir geleceği, mutsuz bir geçmişe kurban etmeyecek tüm güzel çocuklara…” adanmış bir proje.

Görsellik, mekanlar başlı başına ayrı bir kalite. Türk sinemasında daha kaliteli bir film izlemediğinizi iddia ederim. Marija ve Borislav‘ın (Meryem Uzerli ve Ozan Güven) çiftliklerinde, ayrı bir dünyada buluyorsunuz kendinizi.

Oyuncuların hepsini tebrik etmeden olmaz. Röportajlarında dedikleri gibi ”9 hafta boyunca bu film için yaşadık.” Bu film için yaşamışlar. Karakterle bir bütün olmuşlar.

Meryem Uzerli için ayrı bir paragrafa girmek isterim. ”Hürrem Sultan” rolüyle efsane bir karakteri gerisinde bırakan Meryem Uzerli, bu efsane karakterler listesine filmde canlandırdığı ”Marija Millic” karakterini de eklemiştir benim gözümde. Hep zengin ve femme fatale roller içinde gördüğümüz sultanımıza, masum karakter nasıl da yakışmış…

Ozan Güven de ”Borislav Millic” karakterinin ta kendisi olmuş.

Okan Yalabık, Belçim Bilgin de aynı şekilde, Marija ve Borislav’ın aksine içlerine kapanık, yaralı çifti mükemmel canlandırmışlar.

Bora Akkaş, filmin esas başrolü, yaşına göre üstün performans göstermiş.

Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum.

Mutlu bir geleceği, mutsuz bir geçmişe kurban etmeyecek tüm güzel çocuklara…

Annemin Yarası

7 Thoughts to “Aklınızda Fırtınalar Yaratacak Film: Annemin Yarası”

 1. tavsiyeyi okuduktan sonra fragmanını izledim. işin gerçeği böyle bir filmin vizyona girdiğinden bile haberim yoktu. tavsiyene göre güzel bir film olsa gerek. Fragman da güzele benziyor.

  Türk yapımı filmlerin sinemada izlenmesi taraftarıyım. Yarın pazar sanırım izleyebilirim
  Teşekkürler

  1. Gerçekten çok anlamlı ve güzel bir film. Komedi filmlerinin arasında kaynayıp gidiyor bu kaliteli film, çok yazık. Tam da günümüzde izlenmesi gereken bir film.

 2. Sırf meryem için filmi izlerim 🙁 ama yaşadığım şehirde yok gelmiyor. dvd yada sitelere düşmesini beklicem izmek için

 3. Çok guzel bi film.
  Senaryo ve oyunculuğun kalitesini hissediyorsun resmen. Bu hafta izledim.
  Çok güzel tanitmissin eline saglik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir