Limonlu Çay İçin Tavsiye

limonlucaytavsiye

Sağlık Kategorisindeki ilk yazımız da kiminin çok dikkat ettiği kimi arkadaşların gözden kaçırdığı bir sağlık deposu olan limonlu çayı tavsiye ediyoruz 🙂

Gündem de olan ve sürekli uzmanlar tarafından araştırıldığı öne sürelen çay, Yemekten hemen sonra içilmemesi konusunda uyarıda bulunuyorlar.

Sebebi ise çay,

Çünkü çayın içindeki bazı bileşenler demir emilimini olumsuz etkilemekte. “Consumer Reports” dergisinde 2004 yılında yayımlanan bir araştırma, çayın demir emilimini %64’e kadar engelleyebileceğini göstermiştir.

 

Bu sebeble Limonlu çaya geçilmesini tavsiye etmeteler ve biz Şiddetle tavsiye ailesi olarak size şiddetle tavsiye ediyoruz 🙂

Peki Neden Limonlu Çay?

Çayın demir emilimine Sebeb olması, C Vitaminin bu demir emilimini önemli bir ölçüde azaltmasını sağlıyor. Limon içerisinde Bulunan yüksek miktarda C vitamini çay’daki bu dengeyi sağlamaktadır.

Çaya limon katmanın diğer bir faydası ise, çayın içerdiği antioksidanları sindirim sırasında koruması. Antioksidanlar, zararlı serbest radikallerle savaşarak hücrelerin sağlıklı olmasına yardım etmesidir.

Çayın içinde bolca bulunan antioksidan türü kateşindir. Bu bileşen kanser, kalp krizi ve diğer hastalık risklerini azaltır. Ama, maalesef, kateşinin önemli bir kısmı midede sindirim enzimleri tarafından parçalanır ve kateşin bağırsaklarda iyi emilmez. Bağırsaklardaki emilim sonrasında kateşinin %20’den daha azı vücutta kalır. Purdue Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre C vitamini bu kateşinin midede parçalanmasını engellemekte ve daha fazla emilmesine katkı sağlamaktadır. Çaya limon ekleyerek kateşin maddesinin %90’dan fazlasının vücutta kalmasını sağlayabilirsiniz. Böylece vücudunuzun hastalıklarla karşılaşma riskini azaltabilirsiniz. – Multi Yaşam

Peki Limonlu Çaya Nasıl Alışacağız ?

Bu konuyu şöyle Açıklamalıyım;

Eğer İlkkez Limonlu çay içiyorsanız veya daha önce içip beğenmediyseniz bu Normal bir durum. Tat duyularınız ilk bir kaç içimde tuhaf olarak karşılasada bir kaç içimden sonra gayet hoş ve vazgeçilmez bir çay keyfi sunuyor.

Şiddetle Tavsiye Ediyorum

Author: Barbar

Şirketin Dijital Pazarlamacısı, Naif Ruhlu Yazmayı Seven Tam bir film kolik Dizi Canavarı. Kimi Zaman Agresif Kimi zaman gururlu özün'de iyi bi adam. En azından Sevecen :)

3 Thoughts to “Limonlu Çay İçin Tavsiye”

  1. 1 kutu soğuk algınlığı ilacı 1 kutu aspirin 20’li zencefilli limonlu çay paketi 5-6 bardak ıhlamur 5-6 nane limon hala geçmedi amk hastalığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir