Robot Süpürge Nasıl Seçilir

Robot süpürgeler son zamanlarda temizlik konusunda hayat kurtarma görevi üstlenmiştir. Özellikle de çalışan ve çocuklu ailelerin zorlandığı konulardan biri de evi temizlemektir. Robot süpürge bu konuda kurtarıcı olmuştur. Siz evde olmadığınız zamanda bile telefon üzerinden ayarlayıp evinizi temizleyebiliyor. Birçok kişinin “asrın icadı“ olarak bahsettiği robot süpürgelerin neler yapabileceğini arkanıza yaslanarak ve kahvenizi yudumlayarak izleyebilirsiniz.

Bu ürünle ilgili son zamanlarda birçok marka yeni ürün çıkarmaktadır. En bilindik robot süpürge markaları Xiaomi, IRobot, RoboRock, Anker, Evovacs, Viomi’dir. Fakat LG, Samsung, Arçelik,  Beko, Philips,  Rowenta’da bilindik markalar olmaktadır. Robot süpürge fiyatları her yeni modele göre artış göstermektedir.

Robot Süpürge Seçerken Nelere Dikkat Edilir

Öncelikle evinizin yapısını iyi bilmeniz gerekir. Hangi alanları temizletmek istiyorsunuz? Evinizin büyüklüğü, eşyalarınızın yüksekliği gibi sorulara öncelikle cevap bulmanız gerekir. Daha sonrasında ise kendi evinizin özelliklerine göre robot süpürge seçimi yapabilirsiniz. Bu makineler tahmin ettiğinizden de akıllı bir icattır. Robot süpürge en iyisi olsun derseniz kendi eviniz için uygun olanı almanız gerekir.

Robot süpürgeler eğer herhangi bir yere takılırsa uyarı veriyor. Yani siz nereyi isterseniz orayı temizliyor. Tek dezavantajı ise halı ile parke arasında geçiş yaparken o arayı temizleyemiyor. Eğer perdeleriniz uzun ise bir tehdit olarak algılayıp perdelerin altına girmiyor. Fakat kullanıcılar bunları kusur olarak görmüyor. Eğer koltuk, yatak gibi evinizin belirli eşyaların yüksekliği düşük ise Xiaomi Mijia 1C Robot Vacuum Mop, Viomi V3, RoboRock S5 Max tercih edebilirsiniz. Ayrıca ürünün diğer bir tercih sebebi ise çekim gücüdür. Çekim gücü yüksek olan robot süpürgelerin ardından temizlik yapılmasına gerek kalmaz. Ayrıca halılarınız kalın ise daha iyi sonuç alabilirsiniz. Satın almadan önce robot süpürge yorumları ve şikayetlerine bakabilir; iyi bir sonuç için yardım alabilirsiniz.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Sizleri robot süpürge Xiaomi ile tanıştıralım. Hem uygun fiyatlı hem de paspas yapabilme özelliğine sahip bir üründür. Çalışma süresi ortalama 120 dakikadır. 2100 Pascal gücünde motoru bulunan süpürge ile evleriniz daha temiz olacaktır. Kolay kullanıma sahip olan bu makine ayrıca şarjı azaldığında yuvasına dönerek kendini şarj edebilme özelliğine sahiptir. Daha sonrasında ise temizliğe kaldığı yerden devam edebilir. Ürünün 550 ml toz haznesi ve 200 ml su haznesi bulunmaktadır. Bu da tek seferde evi silip, süpürme özelliğine sahip olduğunu gösterir. Eğer evinizde silinmesini istemediğiniz bir yer olursa haritalama hafızasından yararlanarak bu bölgeleri atlatabilirsiniz. Ayrıca oldukça sessiz olan bu süpürge çocuklu evlerin de vazgeçilmezi olmaktadır.

RoboRock S5 Max Vacuum Cleaner

Adını birçok üründe duyurmuş olan Xiaomi’nin yan markası olan RoboRock robot süpürge arasında en çok tercih edilen modellerdendir. Bu modelin mop özelliği de bulunmaktadır. Max 2000 Pascal gücünde çekim özelliği ile de sizleri memnun edecektir. Şarj olma süresi de oldukça kısa olan bu ürün ekstra ufak kırıntıları, saç ve tüyleri de kolaylıkla çekme gücüne sahiptir. Ayrıca kullanıcılara 180 dakika kadar çalışma süresi sunmaktadır. 460 ml toz haznesi ve 290 ml de su haznesi bulunmaktadır. Üzerinde bulunan 4 adet sensör ile de evinizi iyi bir şekilde haritalandırıyor. Uzun pil ömrü sizlere artı olarak dönerken haznesinin küçüklüğü eksi bir özellikle olarak görülebilir. Robot süpürge isimleri her evde farklı anılsa da herkesin kurtarıcısı olmaktadır.

Roidmi Eve Plus Akıllı – Çöp İstasyonlu Robot Vacuum Mop Süpürge

Akıllı adının özelliğini taşıyan bu ürün toz alma haznesini otomatik boşaltma özelliğine sahiptir. Şarj Süresi 3 saat süren süpürgenin 250 dakika çalışma süresi bulunmaktadır. Bu ürünün 5 farklı temizlik modu bulunmaktadır. 20 cm kadar engel aşma özelliğine sahip olan ürün, 2700 Pascal gücüyle temizlik konusunda oldukça iddialıdır. 30 adet Lidar sensöre sahip bu ürün haritalama konusunda da oldukça başarılıdır. Diğer ürünlerden farklı olarak 3 farklı haritayı hafızasında tutabiliyor. Robot süpürge tavsiye olarak sunulan bu ürünün en belirgin özelliği de kendi kendine toz haznesini boşaltabilmesidir. Oldukça sessiz olan bu ürün sadece toz boşaltırken biraz gürültü yapabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.