Akıl Defteri Momento Filmi

memento akil defteri filmi izle-tavsiye

Merhabalar, Sürekli Vizyon filmi izlemekten veya son yıllarda yapılmış filmleri izlemekten Bıktıysanız Sizlere biraz daha eski bir yapım olan bir film tavsiyesin de bulunacağım.

Akıl Defteri Momento Filmi

Sürekli bir biriyle benzer içeriklerle örtüşen tavsiyeler dışında, Farklı içerikler Sunmak istiyoruz bu içeriklerden bir tanesi de Akıl Defteri olan Momento Filmi.

Bu film aksiyon severler yada patlamalı kırmalı filmler’den değil. O niyetle okuyan var ise yazımızı şimdiden diğer tavsiyelerimize Bakabilirler.

Filmimi Çok Farklı bir kurgu ve senaryoya sahip. Film Sondan başlıyor en başa dönüyor ve geriden geriye gelerek geçmişe ardından geleceğe gibi gel gitler ile sürekli kafanızı karıştmak ile meşgul. İzlerken bazı olayları düşünüyor yorumluyor kendinizce tahminler ve beklentiler içerisine giriyorsunuz.  Filmin Öyküsü Jonathan Nolan’a Ait. Senaryo ise Christopher Nolan’a ait.

Momento Nasıl Bir film izlenir mi ?

Uzun zamandır izlediğim hafızamda yer edinen Momento filmi girilim, Dram türünde. 2oo0 Yılında vizyona giren momento filminin konusu ise şöyle;

Karısı Evine giren 2 Adam tarafından tecavüze uğratılıp öldürülmüş ve buna müdahale etmek isterken bu adamlar tarafından darp ediliyor.

İyileştiğin de o andan itibaren sadece 15 dakika yaşadığı şeyleri hafızasında tutabiliyor. Ondan önceki tüm hayatını net hatırlayan Başrolümüz Guy Pearce Karısını katilini bulmak için başldığı bu zorlu yolda en büyük sorunu olan hafızası ile başa çıkması gerekiyor.

Bunun için her anını çekip fotoğraflandırarak hatırlamaya ve bir dedektif gibi incelemeye aramaya başlıyor.

Filmi çözmek için bir kaç defa izleyebilir ilk izlenim de çözebilirsiniz.

Momento Akıl Defteri Filmini Neden Tavsiye Ediyorum ?

 

Alışılmışın dışında bir yapı ve izlenmesi gereken bir başyapıt. Film sürekli aksiyon vb filmlerden kendini büyük bir ölçüde ayırıyor.

Filmi izlerken sürekli düşünce ve tahmin halindesiniz.

Dram ve Gerilim Kategorisinde olduğu için kimi zaman sizi üzecek ve sıkacak bir yapıya sahip.

Momento Filmde Guy Pearce Muazzam bir oyunculuk Sergilemiş.

Filmi İzledikten sonra kendiniz farklı hissedebilir bir çok konuya bambaşka bir yaklaşımda bulunabilirsiniz.

Momento Akıl Defteri Filmine Ait Fragman

 

Filmi Şiddetle Tavsiye Ediyorum.

Author: Barbar

Şirketin Dijital Pazarlamacısı, Naif Ruhlu Yazmayı Seven Tam bir film kolik Dizi Canavarı. Kimi Zaman Agresif Kimi zaman gururlu özün'de iyi bi adam. En azından Sevecen :)

2 Thoughts to “Akıl Defteri Momento Filmi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir