The Mummy – Mumya Filmi İzlenir mi?

9 Haziran yani dün vizyona giren Başrollerinde Tom Cruise , Annabelle Wallis , Sofia Boutella , Russell Crowe , Jake Johnson gibi ünlü oyuncuların yer aldığı dizi. Konumuz The Mummy Filmini tavsiye ediyor muyuz izlenir mi? Mumya filmi hakkında detaylara yer vereceğimiz bu tavsiye yazımızda The Mummy Konusu oyuncuları ve film konusu hakkında konuşacağız hadi başlayalım!

Sanırım ilk aklımıza gelen diğer Mumya Film serisi ile bir bağlantısı olup olmadığı ile ilgili. Maalesef farklı bir konu ve işleyiş söz konusu. Filmin değerlendirmesini yaparken bir kaç teknik bilgi ile desteklersek daha iyi olacak gibi 😉

İşin Detayı ile ilgilenenler  bi alt kısmı okuyabilir.

Yakından Tanıdığımız Alex Kurtzman Filmin Yönetmeni sevgili Alex’i Star Trek İnanılmaz Örümcek Adam, Fringe Dizisi, Görevimiz Tehlike, Transformers ve Sihirbazlar çetisi gibi devasa yapımlardan tanıyoruz. Abimiz boş durmamız The Mummy filminin Yönetmenlik Koltuğuna oturmakla kalmamış Filmin diğer yapımcısı olmuş.

Filmde ünlü senaristlerimiz David Koepp , Christopher McQuarrie , Jon Spaihts , Dylan Kussman tampon içerik yazarak senaryo yu güçlendirmiş.  Vizyona giren filmin dağıtımcısı UIP Türkiye. Bu arada Filmin IMDB Puanı 6,2

Şimdi Film hakkında Teknik bilgileri geçtikten sonra süper hızla değerlendirmeye dalış yapıyoruz. Değerlendirmeden önce Resmi Fragmanını izleyebilirsiniz.

The Mummy Film Fragmanını İzle

The Mummy/ Mumya Filmin Konusu

Eski Mısırın güzel kraliçe adayı Ahmanet kraliçe olmak üzereyken yaptığı tercih nedeniyle tahtı elde edememiş etrafındakiler ali cengiz oyunu oynayarak ablamızı 2000 yıl önce Mumyalamış toprağın dibine gömmüş.

Kraliçenin mezarı çok höşmetli bir şekilde mühürlendiği için 2000 bin yıldır kimse tarafından bulunamamış. Çölün en ücra köşesinde kendi başına kala kalmış.

Dolu Dolu Film Tavsiyesi : Tadı Damağınızda Kalacak 8 Film Önerisi

Her zamanki gibi ABD askeri rahat durur mu? işte durmamış! operasyon düzenlemiş ve bu ablamızı uyandırmış. Uyanan Kraliçe kendisine yapılan bu zulmü affeder mi? etmez. Kendine yapılan haksızlığın bedelini ödetmek için Herşeyi yakıp kavurup tüm insanların ona itaat etmesi için Tom Cruise Abimize savaş açmış durumda.

Filmi Tavsiye ediyor musunuz izlenir mi?

Kadro gerçekten sağlam. Müzikler fena değil.  Film Fantastik, Macera birazda korku tipinde. Marvel filmlerine yakın olmakla beraber güzel bol animasyonlu sahnelere yer alıyor. Filmi izlerken zaman zaman geriliyorsunuz. Film beklentinizin çok üstünde olmasın. Ama çöpe atılacak izlenilmeyecek bir film’de değil. Sonuç olarak izlenebilir izleyin karşimm

The Mummy Oyuncuları

Tom CruiseTom Cruise
Nick Morton
Russell CroweRussell Crowe
Dr. Henry Jekyll
Annabelle WallisAnnabelle Wallis
Jenny Halsey
Sofia BoutellaSofia Boutella
Ahmanet
Jake JohnsonJake Johnson
Chris Vail
Courtney B. VanceCourtney B. Vance
Colonel Greenway
Marwan KenzariMarwan Kenzari
Malik
Simon AthertonSimon Atherton
Crusader
Stephen ThompsonStephen Thompson
First Man
James AramaJames Arama
Second Man
Matthew WilkasMatthew Wilkas
Reporter
Sohm KapilaSohm Kapila
Reporter
Sean Cameron MichaelSean Cameron Michael
Archaeologist
Rez KemptonRez Kempton
Construction Manager
Erol IsmailErol Ismail
Ahmanet’s Warrior

 

Mumya Filmi İzlenir mi dedik ve yazının sonuna geldik. Biz bildiklerimizi aktardık sizde izleyip Yorumlarınız ile bizi uçurabilirsiniz 🙂

Author: Luffy

Şiddetle Tavsiye Kurucularından :) Film ve Teknoloji kolik araştırmayı anlatmayı öğretmeyi seven. Doğru bilgi gerçek bilginin peşinde olan yazmaktan çizmekten izlemekten yapmaktan bıkmayan sıradan bir insan

8 Thoughts to “The Mummy – Mumya Filmi İzlenir mi?”

 1. Konu anlatımına bayıldım filmi bugün sinemada izledim. Standart bir senaryo var. Oyuncular şahane animasyon geçişleri güzel.
  İzlenebilir ama çok şey beklemeyin. Aksiyon macera korku karışımı birşey

 2. Bu hafta vizyona giren filmlere puanlarım;
  Kedi: 7/10
  The 9th Life of Louis Drax: 4/10
  The Mummy: 4/10
  The Stakelander: 4/10

 3. Mumya çok çirkindi ya 😀 aksiyon mu desen korku mu desen heyecan gerilim mi desen var oğlu var. konusu güzel ama bayatlamış konulardan. Film sektörü yeni filmler çıkarmaya kabız. kendini tekrar ediyor.
  Oyuncular hakkında zaten bir şeyler dememe gerek yok.

 4. “The mummy” benim için efsana bir film sizi bilmem. 2. serisini böööyük bir heyecanla bekliyoruz efenim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir