Rahat ve Hızlı Uyumak İçin Tavsiyeler

Bir çoğumuz rahat ve hızlı uyumak için çaba göstersek de istediğimiz gibi olmuyor. Sağlıklı ve Rahat uykunun sırlarını sizler için derledik. Rahat uyku tavsiyelerini okuyup uygulayarak derin uykuya dalabilirsiniz.

Bir Dakikalık Parmak Masajı Yapın

Ayak parmaklarınız vücudunuzun en hassas yerlerindedir. 1 dakika boyunca yapacağınız parmak masajı uyku geçişi sırasındaki sizleri rahatlatacak ve derin bir uykuya dalmanızı sağlayacaktır.

Germe Egzersizleri Yapın

Gün içinde ve uyumadan önce yapacağınız basit egzersizler rahat bir şekilde uyumanıza, vücudunuzun yorulmasına, damar ve kaslarınızın gevşemesine sebep olur. Böylelikle güzel bir uykuya dalabilirsiniz.

Rahat uyku için ne yapmalı

Uyuma Rutini

Uyku saatinizi sabitleştirerek, her akşam aynı saatte yatın ve aynı saatte kalkın. Böylelikle Vücudunuz belirli bir saate alışarak uyku saatinin geldiğini hissettir. Disiplinli ve sağlıklı bir uykuya yelken açabilirsiniz.

Erken Yemek Yiyin

Uyumadan hemen önce yemek yemeniz, kilo ve bir çok sağlık problemini beraberinde getirir. uyumadan bir kaç saat önce hafif yediğiniz yemekler vücut dengenizi koruyarak sağlık ve rahat uyumanıza olanak sağlar.

 

Author: Luffy

Şiddetle Tavsiye Kurucularından :) Film ve Teknoloji kolik araştırmayı anlatmayı öğretmeyi seven. Doğru bilgi gerçek bilginin peşinde olan yazmaktan çizmekten izlemekten yapmaktan bıkmayan sıradan bir insan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir