Game Of Thrones Benzeri Diziler

Game Of Thrones taht kavgalarıyla süren bir dönemi anlatmaktadır. Krallıkların, kraliçelerin, prens ve prenseslerin, diplomatik ilişkilerin ve bitmek bilmeyen savaş ve zaferlerin anlatıldığı entrikaların bitim tükenmediği öykü. Film ve dizi tutkunları için bu tarz uzun soluklu izlenebilecek, sizi ekrana bağlayacak her bölümünü heyecanla bekleyeceğiniz diziler çok azdır. Bu sebeple sizlere rehber olabilecek nitelikte hazırladığımız bu yazıya muhakkak göz atmalısınız.

Mr. Robot IMDB:8,7

Mr. Robot IMDB:8,7
Mr. Robot IMDB:8,7

Sam Esmail tarafından oluşturulan dizi psikolojik – gerilim türündedir. Başrolünde Rami Melek (Elliot) adlı karakter bulunan 2015 yılı yapım bu dizide başrol oyuncusu sessiz, kendi halinde içine kapanık bir çocuğu canlandırıyor. Geceleri sevdiklerine ve ailesine zarar vermeye çalışan kişileri bilgisayar hackerı olması sayesinde korumaya çalışırken gündüzleri de normal iş hayatına devam etmektedir. İş yerine yapılan fiber saldırıda hackerler aslından Elliotu da kendi taraflarına çekmek istemektedirler.

Ayrıca Filmin Detaylı incelemesi için Tıklayınız

Blindspot IMDB:7,6

Blindspot IMDB:7,6
Blindspot IMDB:7,6

Times meydanında vücudunun her yeri dövmelerle kaplı bir kadın bulunuyor. Hafızasını kaybetmiş olan bu kadının vücudundaki dövmeler bir suç haritası olduğunu düşünen FBI bu konuyla ilgili araştırma başlatmaya karar veriyor. Heyecan ve merak uyandıran bu dizinin başrolünde Jaime Alexander ve Sullivan Stepleton bulunmaktadır. Çeşitli olaylarla gizemli kurgularla izleyici büyüleyen görsel efektleriyle muhakkak izlenmesi gereken dizilerden bir tanesidir.

Merlin IMDB:7,1

Merlin IMDB:7,1
Merlin IMDB:7,1

Büyü yapmanın yasaklandığı bir dönemde Merlin adında genç bir çocuk doğaüstü yeteneklerle dünyaya gelmiştir. Merlin’in yeteneklerini ve yapabileceklerini keşfetmesi biraz zaman alsa da bağlılığı ve sadakatiyle göz dolduran sahnelere tanık olabilirsiniz. Prens Arthur ile ortak bir noktada buluşan Merlin’in fantastik maceralarla dolu yaşamı sizi ekranın başından ayırmadan soluksuz izletecek keyifli bir dizi.

Stranger Things IMDB:9,0

Stranger Things IMDB:9,0
Stranger Things IMDB:9,0

Island’da kaybolan bir çocuğun hikayesini anlatan değişik gizemlerle olağanüstü olaylarla ve doğaüstü güçlerle çevirili bir bilim kurgu dizisi. Kaybolan arkadaşlarını bulmak için uğraşan üç çocukla birlikte çeşitli güçleri bulunan ve kızı bulmak için yardımcı olan bu grubun çeşitli olaylar karşısında yaşadıklarını ele alan etkileyici ve heyecan verici bir dizi.

Ayrıca Filmin Detaylı incelemesi için Tıklayınız

Secret Circle IMDB:9,0

Secret Circle IMDB:9,0
Secret Circle IMDB:9,0

Annesinin ölümüyle yeni bir kasabaya taşınması gereken Cassie büyükannesinin yaşadığı bu kasabada bir cadı olduğunu öğrenir. Çeşitli güçlerle kendisini her geçen gün daha da geliştirerek başına gelecek felaketleri engellemeye çalışır. Okuldaki arkadaş grubuyla da Secret Circle adında bir grup kuran Cassie ilk aşkını da çok geçmeden tanıyacaktır. Büyülü gizemli, doğaüstü güçleri konu alan bu dizi gençleri kendisine çekecek maceralarla doğu güzel bir dizidir.

The Vikings IMDB:8,6

The Vikings IMDB:8,6
The Vikings IMDB:8,6

Cesur savaşçı Ragnar Lothbrok ve oğlu Bjorn‘un savaş maceralarını konu alan bu dizide Vikinglerin yaşamları hakkında izleyicilere güzel bir görsel şölen oluşturuyor. Küçük bir çiftçi olarak geçimini sürdürürken bambaşka yerlere gelen bu ikilinin denizlerle ve yaşamla mücadelesi severek izleyebileceğiniz tarihi ve fantastik bir dizi.

Game Of Thrones benzeri dizileri oluşturduğumuz bu listede Game of thrones gibi diziler izleyerek en yakın tarzdaki diziye başlamış olacaksınız.

Lütfen Yorumlarınızı ihmal etmeyin bu bizi mutlu edecektir 🙂

Author: Luffy

Şiddetle Tavsiye Kurucularından :) Film ve Teknoloji kolik araştırmayı anlatmayı öğretmeyi seven. Doğru bilgi gerçek bilginin peşinde olan yazmaktan çizmekten izlemekten yapmaktan bıkmayan sıradan bir insan

10 Thoughts to “Game Of Thrones Benzeri Diziler”

 1. Hacı got kadar efso bir dizi izlemedim. Dizi izlemiyordum da sanki vizyona yeni girmiş yüksek bütçeli bir film izliyorum.
  Khalisiiiiii az kaldı azzzzzz bekle.

 2. Temmuza kadar alırım bi dal. güzel liste sağlam diziler var. gerçi bir tanesinin konusu ve kurgusu alakasız ama diğerleri benzer diziler

 3. Vkings’de çok sağlam dizi benzeri bir dizi değil ama kurgusu ap ayrı bir dizi.
  Got gibi adamı ters köşeye yatırmıyor ama buram buram tarih kokuyor.
  Gerçi Ragnar öldü regnarsız bir vikings tad vermiyor be bro.
  Breaking bad listede olmalıydı kesinlikle tavsiye ediyorum.

 4. şimdi sağlam spoiler verirdim de neysemm…
  siz benzeri diziler ile got’un yerini doldururun. çerez niyetine aynı tadı alamayacaksınız yok benzeri dizisi bunu

 5. got için son haftalar. Başlayana kadar benzeri diziler ile idare edelim.
  varsa başka dizi önerisi olan cevap yazsın

 6. Game of thrones izlerken sinema izliyorum hissi geliyor. öyle anlar oluyorki beynim kafamın içinde tersine dönüyor :-/
  benzeri olmasada en yakın dizi vikings ve marco polo.
  gerçi marco polo dizisinide bitirdiler ya…. yavşaklar ne güzel diziydi be.
  izlemeyen varsa marco poloyu izlesin got gibi ondada taht kavgaları var. herşeyi muazzam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir